Terazky sa my chceme hrať na politikov!

Autor: Štefan Sládeček | 1.6.2014 o 14:35 | (upravené 1.6.2014 o 16:35) Karma článku: 6,27 | Prečítané:  208x

Ak sa politici po 25 rokoch idú hrať na občanov a chcú bojovať za lepšiu vymožiteľnosť práva, pre ktorého zlý stav predtým v podstate vytvárali v NR SR alebo vo vláde podmienky, tak by bolo správne, keby sme my občania mali teraz možnosť nejaký čas sa hrať na politikov a skúsili to zmeniť. Že prečo vlastne?

Nedalo sa mi opäť nevrátiť k jednému môjmu mailu z 5.3. 2012, posielanému pani Žitňanskej (vtedy ešte ako ministerke spravodlivosti) ktorý som zároveň v kópii poslal taktiež všetkým ostatným predstaviteľom vtedajších a vlastne aj terajších parlamentných politických strán.

A nedá mi nepridať k tomu vtedajšiemu mailu aktuálne konštatovanie, že ak sa chce pani Žitňanská teraz už pre zmenu s pánom Bugárom (ktorého som si doteraz celkom vážil) hrať na občanov, tak si to s nimi rád vymením a teraz sa ja nejakú dobu budem namiesto nich rád hrať na politika!

A sľubujem, že ja ako politik nebudem názor občana ignorovať tak, ako oni (a najmä pani Žitňanská) doteraz ignorovali ten môj názor! Pretože veľmi dobre viem, aké príkoria to tomu ignorovanému občanovi spôsobuje.

Tu je scan dotknutého mailu pre pani Žitňanskú a aj pre predstaviteľov vtedajších parlamantných strán a tu je scan listu, ktorý som v prílohe dotknutého mailu pani Žitňanskej tesne pred voľbami v roku 2012.

Odvtedy stihol byť aj voči mojej rodine a aj voči rodinám mojich zamestnancov uplatnený princíp retroaktívnej spravodlivosti na spôsob pani Žitňanskej, keď si štát po usvedčení z kresťansko-demokratických, resp. dnes už z občiansko-konzervatívnych klamstiev mohol dovoliť použiť "balíček poslednej záchrany od doktorky Žitňanskej" a požiadal o zloženie kaucie vo výške 15 násobku súdneho poplatku.

V dôsledku "občianskej" kvality "balíčka poslednej záchrany od doktorky Žitňanskej" (rozumej novela Občianskeho súdneho poriadku, zavádzajúca od 1.1. 2012 do právneho poriadku SR § 141a vraj ako formu boja proti špekulatívnym žalobám, a to aj spätne) si štát mohol dovoliť prostredníctvom nezávislého súdu okrem 33 000,0 EURsúdneho poplatku  vyžiadať od žalobcu ďalších 561 000,0 EUR, ktoré žalovaná strana (štát) platiť nemusí!

Čo na tom, že ten spor beží už od roku 2007 a že sa aj napriek obštrukciám zo strany orgánov na strane štátu vrátne súdnej moci podarilo dokázať, že štátny orgán zneužil ešte aj inštitút znaleckého posudku a že spor smeroval ku svojmu záveru. Jednoducho sme "občiansky" posúdili, že terazky sme my majormi (politikmi) a tak budeme aj konať!

Že bude mať viac práce Ústavný súd SR a že bude rozhodnutia súdov nižšieho stupňa rušiť, pretože budú vo väčšine prípadov v rozpore uplatňovaním práv garantovaných Ústavou SR (minimálne čl. 46 ods.1 Ústavy SR) a že z toho bude mať množstvo občanov vážne problémy? No a čo, veď terazky sme my majormi!

Mám terazky veriť, že už tá hra na politikov bude naozaj hra na budovanie občianskej strany aj s cieľom zlepšiť situáciu vo vymožiteľnosti práva, keď ako to píšem v tom liste zo 4.marca 2012 s touto vecou neurobila ani pani Žitňanská a ani ostatní politici nič veľmi pozitívne, keďže aj sama pani Žitňanská v roku 2012 (teda po 10 rokoch pôsobenia na najvyšších pozíciách na Ministerstve spravodlivosti SR alebo ako poslankyňa v NR SR) skonštatovala, že na Slovensku sa v podstate nedá podnikať kvôli zlej vymožiteľnosti práva!

Takže ešte raz Vám pani Žitňanská a aj viacerí ďalší politici - občania odkazujem : "Choďte sa hrať na občana mimo politickú stranu a my občania sa terazky budeme hrať namiesto Vás na politikov!"

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

V SNS vyčkávajú na Danka a mlčia, viaže ich zákaz zhora

Andrej Danko nezvládol situáciu, SNS na vstup do koalície nemala. Myslí si to jej bývalý člen Rudolf Pučík, ktorý Danka do politiky dostal.

DOMOV

Horúčavy končia, príde ochladenie aj dážď

Meteorologická jeseň sa začína už prvého septembra.

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

Pásy s výbušninami zastrelených mužov boli atrapami.


Už ste čítali?