Teraz je to už jasné.

Autor: Štefan Sládeček | 26.5.2014 o 23:55 | Karma článku: 1,18 | Prečítané:  167x

Myslím to upresnené hodnotenie kvality kandidátov vo voľbách do EP zo strany Eduarda Chmelára, ktoré mal možnosť vyjadriť v programe jednej komerčnej televízie celé a hlavne nebolo to jeho vyjadrenie zostrihané, resp. vytrhnuté z kontextu, oproti tomu vyjadreniu, na ktoré som reagoval v tomto článku "Všetci sú "blbí", len ja som lietadlo!".

Pán Chmelár v pondelok 26.5. 2014 večer v jednej komerčnej televízii povedal celú svoju úvahu o tom, že medzi kandidátmi do EP bolo menej ozajstných/kvalitných osobností, ktoré rozumejú európskym témam, než je prstov na jednej ruke, čo malo tiež vplyv na účasť voličov vo voľbách.

A s touto úvahou pána Chmelára sa dá už takmer s celou prakticky súhlasiť, len by som k tomu možno pridal absenciu priebežného prezentovania tých naozaj európskych tém zo strany parlamentných politikov, a to či už politikov z EP alebo z NR SR aj v období mimo oficiálnej kampane.

Ak k tomu pridáme pohľad občana, ktorý je, resp. bol v kampani politických strán zavalený negatívnou reklamou na takmer čokoľvek vo vzťahu k EÚ (česť výnimkám, ktoré boli väčšinou tvorené chválou samých seba niektorých strán a aj politikov vo vzťahu k ich pôsobeniu smerom k EÚ), tak to nebude len o nedostatku tých top osobností z hľadiska európskych tém, ale aj o celkovom nezáujme väčšiny politických  strán o naozaj európske témy a na určitom "vezení sa na blbej nálade občanov z EÚ".

Takže zrejme nešlo o lietadlo, ale zrejme išlo o nevhodne skrátené vyjadrenie E. Chmelára v RTVS v nedeľu večer pred vyhlásením volebných výsledkov. Stáva sa, aj keď neviem komusa to stalo teraz.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

V SNS vyčkávajú na Danka a mlčia, viaže ich zákaz zhora

Andrej Danko nezvládol situáciu, SNS na vstup do koalície nemala. Myslí si to jej bývalý člen Rudolf Pučík, ktorý Danka do politiky dostal.

DOMOV

Horúčavy končia, príde ochladenie aj dážď

Meteorologická jeseň sa začína už prvého septembra.

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

Pásy s výbušninami zastrelených mužov boli atrapami.


Už ste čítali?