Nádej možno pani Žitňanská, ale ....

Autor: Štefan Sládeček | 23.3.2014 o 0:12 | (upravené 23.3.2014 o 1:36) Karma článku: 1,57 | Prečítané:  236x

ale schopnosť spolupráce súčasných opozičných strán pre záujmy občanov asi len veľmi ťažko. Aj pre toto moje konštatovanie žiaľ existuje historicky overená skúsenosť, rovnako ako tvrdí pani Žitňanská vo svojom sobotňajšom vyjadrení  vo vzťahu k politickému monopolu jednej strany (viď napr. tento článok s jej vyjadrením o tom, že "Voľby prinášajú nádej").

Pani Žitňanská, resp. aj všetci jej kolegovia z opozície volajú po boji občanov cez prezidentské voľby proti Ficovi a teda aj za nich, za pravicu, ktorá zrejme potrebuje tú spomínanú nádej.   Občana totiž už o nádej na zlepšenie správy vecí verejných pripravila aj jedna a aj druhá zostava "štandardných" politikov.

Opäť nás občanov predstavitelia "štandardných" pravicových strán presviedčajú o nevyhnutnosti a aj o existencii nejakej nádeje na nové časy spolupráce opozičných strán proti politickému monopolu jednej strany. Pani Žitňanská však zároveň realisticky hovorí o poslednom varovaní pre opozičné parlamentné strany, aby so sebou niečo urobili v záujme schopnosti spolupracovať.

A občan by im mal v záujme záchrany Slovenska opäť veriť a opäť by im mal dať šancu. Tak, ako im ju občan už dal minimálne štyrikrát, a to v roku 1993, resp. 1998, resp. 2002 a najmä v roku 2010.

Pre tých neskôr narodených je potrebné pripomenúť, že súčasné "štandardné" parlamentné opozičné strany dokázali iba raz naplniť svoju misiu a neutiecť od svojej zodpovednosti (čo teraz takmer všetci jednohlasne vyčítajú Ficovi vo vzťahu k jeho rozhodnutiu kandidovať na funkciu prezidenta SR).

Iba raz dokázali spolupracovať a vládnuť celé funkčné obdobie v rokoch 1998 do 2002 a aj to iba v spolupráci s SDĽ, teda s ľavicovou stranou, ktorú to v podstate stálo existenciu! No a to je zase tá moja "historická" skúsenosť pani Žitňanská. Teda jedna z mojich "historických" skúseností.

Ale ten pretlak "sľubov" (rozumej zavádzania) a populistického strašenia z návratu pred rok 1989 zrejme zase občana presvedčí a občan im asi opäť dá šancu. A oni asi opäť občanovi ukážu, kde ho majú.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

V SNS vyčkávajú na Danka a mlčia, viaže ich zákaz zhora

Andrej Danko nezvládol situáciu, SNS na vstup do koalície nemala. Myslí si to jej bývalý člen Rudolf Pučík, ktorý Danka do politiky dostal.

DOMOV

Horúčavy končia, príde ochladenie aj dážď

Meteorologická jeseň sa začína už prvého septembra.

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

Pásy s výbušninami zastrelených mužov boli atrapami.


Už ste čítali?