Teraz je to už jasné.

Autor: Štefan Sládeček | 26.5.2014 o 23:55 | Karma článku: 1,18 | Prečítané:  159x

Myslím to upresnené hodnotenie kvality kandidátov vo voľbách do EP zo strany Eduarda Chmelára, ktoré mal možnosť vyjadriť v programe jednej komerčnej televízie celé a hlavne nebolo to jeho vyjadrenie zostrihané, resp. vytrhnuté z kontextu, oproti tomu vyjadreniu, na ktoré som reagoval v tomto článku "Všetci sú "blbí", len ja som lietadlo!".

Pán Chmelár v pondelok 26.5. 2014 večer v jednej komerčnej televízii povedal celú svoju úvahu o tom, že medzi kandidátmi do EP bolo menej ozajstných/kvalitných osobností, ktoré rozumejú európskym témam, než je prstov na jednej ruke, čo malo tiež vplyv na účasť voličov vo voľbách.

A s touto úvahou pána Chmelára sa dá už takmer s celou prakticky súhlasiť, len by som k tomu možno pridal absenciu priebežného prezentovania tých naozaj európskych tém zo strany parlamentných politikov, a to či už politikov z EP alebo z NR SR aj v období mimo oficiálnej kampane.

Ak k tomu pridáme pohľad občana, ktorý je, resp. bol v kampani politických strán zavalený negatívnou reklamou na takmer čokoľvek vo vzťahu k EÚ (česť výnimkám, ktoré boli väčšinou tvorené chválou samých seba niektorých strán a aj politikov vo vzťahu k ich pôsobeniu smerom k EÚ), tak to nebude len o nedostatku tých top osobností z hľadiska európskych tém, ale aj o celkovom nezáujme väčšiny politických  strán o naozaj európske témy a na určitom "vezení sa na blbej nálade občanov z EÚ".

Takže zrejme nešlo o lietadlo, ale zrejme išlo o nevhodne skrátené vyjadrenie E. Chmelára v RTVS v nedeľu večer pred vyhlásením volebných výsledkov. Stáva sa, aj keď neviem komusa to stalo teraz.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?