Teraz je to už jasné.

Autor: Štefan Sládeček | 26.5.2014 o 23:55 | Karma článku: 1,18 | Prečítané:  158x

Myslím to upresnené hodnotenie kvality kandidátov vo voľbách do EP zo strany Eduarda Chmelára, ktoré mal možnosť vyjadriť v programe jednej komerčnej televízie celé a hlavne nebolo to jeho vyjadrenie zostrihané, resp. vytrhnuté z kontextu, oproti tomu vyjadreniu, na ktoré som reagoval v tomto článku "Všetci sú "blbí", len ja som lietadlo!".

Pán Chmelár v pondelok 26.5. 2014 večer v jednej komerčnej televízii povedal celú svoju úvahu o tom, že medzi kandidátmi do EP bolo menej ozajstných/kvalitných osobností, ktoré rozumejú európskym témam, než je prstov na jednej ruke, čo malo tiež vplyv na účasť voličov vo voľbách.

A s touto úvahou pána Chmelára sa dá už takmer s celou prakticky súhlasiť, len by som k tomu možno pridal absenciu priebežného prezentovania tých naozaj európskych tém zo strany parlamentných politikov, a to či už politikov z EP alebo z NR SR aj v období mimo oficiálnej kampane.

Ak k tomu pridáme pohľad občana, ktorý je, resp. bol v kampani politických strán zavalený negatívnou reklamou na takmer čokoľvek vo vzťahu k EÚ (česť výnimkám, ktoré boli väčšinou tvorené chválou samých seba niektorých strán a aj politikov vo vzťahu k ich pôsobeniu smerom k EÚ), tak to nebude len o nedostatku tých top osobností z hľadiska európskych tém, ale aj o celkovom nezáujme väčšiny politických  strán o naozaj európske témy a na určitom "vezení sa na blbej nálade občanov z EÚ".

Takže zrejme nešlo o lietadlo, ale zrejme išlo o nevhodne skrátené vyjadrenie E. Chmelára v RTVS v nedeľu večer pred vyhlásením volebných výsledkov. Stáva sa, aj keď neviem komusa to stalo teraz.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Anton Zajac: Jediná šanca pre Slovensko je nová slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale v oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu Anton Zajac.

KOMENTÁRE

Ako delfíny neprežili v službách ruského štátu

Plán počítal s 500 druhmi zvierat. V súčasnosti je v oceániu asi tridsať zvierat.

TECH

Bývalý šéf Newyorskej univerzity: Šikovní ľudia tu boli skôr ako školy

Existujú rôzne formy univerzitného vzdelania, najdôležitejšie je nájsť študentom to najvhodnejšie, hovorí pre SME JOHN SEXTON.


Už ste čítali?