Všetci sú "blbí", len ja som lietadlo!

Autor: Štefan Sládeček | 25.5.2014 o 19:55 | Karma článku: 2,00 | Prečítané:  438x

Presne toto ma napadlo po odsledovaní prvých 10 minút správ na RTVS dnes, 25.5. 2014. Presnejšie po vypočutí si fundovaných vysvetlení dôvodov toho, že iba 13 % oprávnených voličov sa zúčastnilo na voľbách poslancov do Európskeho parlamentu (EP).

A nič iné ma ako predsedu Strany občianskej ľavice ani nemohlo napadnúť pri vypočutí si názoru Eduarda Chmelára, že účasť je nízka aj preto, že z 333 kandidátov je možné na prstoch jednej ruky spočítať tých kandidátov, ktorí majú vyhovujúcu/primeranú kvalitu a rozumejú téme.  Aj keď nebolo síce povedané akej, resp. ktorej téme takmer všetci kandidáti nerozumejú, tak aj tak si dovoľujem za kandiátku Strany občianskej ľavice vysloviť názor, že už počet našich, téme rozumejúcich kandidátov je viac, než je prstov na jednej ruke. Takto to vyplýva aj z ich programu, ktorý si aj teraz môžete pozrieť tu v sekcii "Naši kandidáti", resp. v rámci ich programovej témy, ktorej boli v kampani nostiteľmi.

Odmietam taktiež do ptriestoru vyslovený názor politoógov a aj politikov zo súčasných patlamentných strán, ktorí sa snažia preniesť zodpovednosť "na niekoho iného", kto vraj málo komunikuje problematiku EP a jeho dôležitosti v rámci štruktúr Európskej únie aj pre občanov - voličov Slovenska.

Tvrdia to paradoxne práve tí, ktorí sú ku všetkým témam vrátane tém členstvo Slovenska v EÚ a fungovanie štruktúr EÚ, resp. EP na obrazovkách RTVS a aj v iných médiách pomaly častejšie než reklama na alkohol (tá toiž môže byť len od nejakého času), resp. sú za to komunikovanie napr. ako politici, platení z daní občanov priamo zodpovední!

A tvrdia to paradoxne aj tí, ktorí sa vyjadrujú ako odborníci k rôznym politologickým témam často nie za základe toho, akú kvalitu obsahu matzeriálu posudzujú, ale vyjadrujú sa častejšie skôr podľa toho, aká faktúra je s posudzovaným materiálom spojené.

V čase písania tohto príspevku som ešte nemohol vedieť výsledky volieb poslancov EP za Slovensko. Ale už teraz viem, že skôr mala z obrčazovky RTVS zaznieť kritka kritikov všetkého, čo súvisí s EÚ a EP a nie to, čo zaznelo v priebehu tých prvých 10 minút hlavných práv od 19:00 dnes, 25.5. 2014. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?